24. května 2017

Víkend u rodičů a tvrz Žumberk

Až nyní, se 14-denním zpožděním, jsem zasedla k fotkám z báječného víkendu u rodičů v Budějcích. :) Počasí ten víkend až na malé přeháňky přálo, bylo teplo a svítilo sluníčko a tak jsme většinu času trávili venku v pergole. Mamka už má pergolu v obležení všech možných kytiček, je to její koníček a na trhu by nechala majlant, kdyby ji člověk včas nezastavil.... :) 


V sobotu ráno volal děda, že je na rybách, ať si přijedeme pro kapry. A tak jsme jeli! Děda s partou kamarádů si užívali pohodičky u vody, v ruce lahváče, smích od ucha k uchu..... :) No měli se tam ti chlapi fakt dobře :). Marcel doma kapry připravil a v neděli jsme si na nich pochutnali k obědu. Čerstvá ryba je vážně lahůdka.... Matýsek přihlíží, zda kousek masíčka nespadne taky na zem.... a Sofinka vše sleduje z výšky v mamčině náručí. Je to totiž hrozný drzoun a na to, že má necelá 2 kg, si na Matýska pěkně dovoluje. A jemu se to taky moc nelíbí... Tak je raději držíme dál od sebe, ať máme klid. :)


V pergole jsme si k večeři ugrilovali masíčko....


.... a druhý den odpoledne jsme si tu vychutnávali venkovní kávičku, u které jsme hráli oblíbené žolíky. ..... Matýsek mezitím číhá, jestli mu někdo nehodí aport.... No měl smůlu.... :)


V neděli 14.května jsme oslavili mé 25. narozeniny. Mamka připravila báááječný ovocný dort na plech. Ten my milujeme, je lehký, málo sladký, ovoce osvěžující... mňam! :)


No a protože my s Mácou a Matýskem nevydržíme dlouho jen tak vysedávat doma, vyrazili jsme na výlet na tvrz Žumberk, která leží nedaleko Nových Hradů v jižních Čechách. Je to nádherné klidné místo...  a teď v květnu jak to tam vše krásně kvetlo.... :)


Matýsek Keliška - musí vlézt všude. :)


... Matýsek alias Kelišová podruhé :)


V okolí tvrze se nacházelo několik zajímavých dřevěných soch, které znázorňovaly znamení zvěrokruhu.... Zajímavý nápad. Hned jsem se u jedné takové musela vyfotit, i přes varovnou cedulku "Prosíme nesedat". :) :) Jsem to ale rebelka.... :) Snažila jsem se alespoň nesedat celou vahou... a byla to jen vteřinka. :) 


Jaképak znamení představuje tato ležící socha? :) 


Byla by škoda nevyužít tak pěkného počasí, a tak si Maty užil i osvěžující koupačku v přilehlém rybníce... jak jinak než s talířem v tlamě :).... jenže obloha se během hodiny zatáhla, přihnaly se černé mraky a nás vyhnala pěkná buřina. A tak jsme zas pelášili domů! :) 


Tenhle víkend jedeme pro změnu k Marcelovo rodičům do Humpolce, tak už se taky moc těším! :)20 komentářů:

 1. Kouzelné okolí a moc pěkné fotky! Přeji dodatečně k narozeninám mnoho radosti a lásky.
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
 2. Luci, moc krásné fotky, plné domácké atmosféry a cestování :-) Matýsek všude věrně s vámi :-) Měj se krásně, Ivana.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásně sluníčkově jste si to užili, to grilované masíčko vám maloučko závidím :D.
  A dodatečně ti přeji vše nej k narozeninám! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Lucko, krásně jste strávili víkend na jihu, na Žumberku je nádherně. Máte úžasné fotky, ostatně, jako vždy. Matýskovi opravdu nic neuteče :o)
  Mějte se fajn a dodatečně vše nejlepší k narozeninám.

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky, Matýsek je kouzelný.
  A všechno nej k narozeninám ;)

  OdpovědětVymazat
 6. To byl víkend jako malovaný a ten, co má přijít teď bude snad ještě hezčí, podle meteorologů už skoro letní, tak to budete mít prima i u druhých rodičů. Matýsek je úžasný, zase jsem si fotky užila hlavně díky jemu, i když vám všem to také sluší, tak Matýsek je Matýsek. ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. Luci, nádherné fotky. Moc hezky jste si víkend u rodičů užili, čiší z toho příjemná pohodička. K.

  OdpovědětVymazat
 8. Vypadá to, že jste si víkend užili. Na tvrzi Žumberk jsem bohužel nebyla (podle fotek je to tam moc pěkné) - sice jsme byli kdysi na dovolené v Nových Hradech, ale na Žumberk nedošlo :-(.
  A dodatečně všechno nejlepší k narozeninám. Máš je ve stejný den jako můj muž (je jsi tedy o dooost mladší ;-))

  OdpovědětVymazat
 9. Úplně ideální víkend a pohodově oslavené narozeniny... Také přeji dodatečně vše nejlepší :-) Moc pěkné fotky - tvrz sice neznám, ale koukám, že by stála za výlet, vypadá tak idylicky :-) Pěkné dny, P.

  OdpovědětVymazat
 10. Vylet jste vybrali pekne, a navic rodinna pohoda, parada. M.

  OdpovědětVymazat
 11. Luci,všechno nejlepší k nádhernému věku.Skvěle využitý víkend jste měli.Tak ať se vydaří i všechny další,co přijdou ;).H.

  OdpovědětVymazat
 12. to muselo být opravdu skvělé.. :) už jenom z těch fotek je vidět pohoda.. a ten dort vypadá naprosto báječně.. :)

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Viktorko od splavu, už jsi mi chyběla...couráš se po vlastech českých, ale když jsi byla u maminečky...máš odpuštěno.
  Luci, přeji ti k narozeninám pevné zdraví, mnoho lásky a štěstí a mějte se krásně, těším se na tvé další reportáže z cest.

  OdpovědětVymazat
 14. Krásný výlet, pohodová oslava - co více si přát. Lucko dodatečně vše nejlepší, kupu štěstí a plnou náruč lásky k narozeninám ti přeji.
  Matýska máme vnuka a ty pejska :O)).
  Ála

  OdpovědětVymazat
 15. Pěkné kytičky,papání i výlet:)

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj Lucko!
  Dodatečně přeji vše nej, nej k narozeninám. :-) ♥
  Dort jsi dostala krásný.
  Dočetla jsem všechny zmeškané články. Musím říct, že se nenudíte a dost cestujete. Líbilo se mi v Průhonicích a samozřejmě na Brambarku. Jizerky jsou moje srdeční záležitost. Znám to tam dobře.
  Ale i jinde bylo fajn.
  Moc se mi líbí Matýsek. Je takový "čertík", kouká mu to z očí. :-D Stejného psa má vnuk, ale nebydlí tu. Jen občas s ním přijede na návštěvu.
  Mějte se všichni moc hezky. :-)

  OdpovědětVymazat
 17. To jste si to pěkně užili je tam hezky a krajina je takova rozmanitá jako u nás na vysočině Měj se moc fajn

  OdpovědětVymazat
 18. Krásný výlet a pohoda.........

  OdpovědětVymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 20. Pohodovy vikend jste meli.To kvitkovani,to je jak moje mamka,pak hodiny zaleva :).V Humpci je to sama uzavirka,tam snad ani nejezdit.Pohodove dny, Kaja.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši návštěvu. :)